Zużycie paliwa w aucie osobowym - stan techniczny

Jak bardzo zły stan techniczny samochodu może zwiększać spalanie? 


Ciśnienie w oponach

Niedostateczne ciśnienie w oponach może spowodować, że będziemy kupować nawet o 2% więcej paliwa do naszego auta. Warto poświęcić chwilę na sprawdzenie ciśnienia w oponach raz w miesiącu będąc na stacji benzynowej. Jeśli wybieramy się w dalszą podróż z większym obciążeniem zadbajmy o większe ciśnienie powietrza w oponach.

Rodzaj opon 

Używanie opon o zmniejszonych oporach toczenia oraz lekkich aluminiowych felg pozwoli na zmniejszenie zużywanego paliwa. Jeśli mamy wybór to załóżmy węższe oraz mniejsze koła, co dodatkowo zmniejszy spalanie.  

Olej w silniku

Można zaoszczędzić do 3% paliwa używając odpowiedniego oleju do silnika. Duże znaczenie ma jego jakość oraz przestrzeganie zaleceń producenta w zakresie wymiany.

Świece w silniku

Niesprawne świece zwiększają ilość spalanego paliwa, dlatego warto kontrolować ich stan i w odpowiednim czasie je wymieniać.

Filtr powietrza

Im czystszy filtr powietrza w naszym silniku tym mniejsze zapotrzebowania na paliwo. Bardzo często zdarza się, że zapominamy o tym małym elemencie auta, a potem nieświadomi sporo za to płacimy.

Inne przyczyny

Nienaturalnie zwiększone zapotrzebowanie auta na paliwo może wynikać z zakleszczonych hamulców lub z awarii silnika.  

Sprzedaż auta - jazda próbna


Jak ustalić stan techniczny samochodu używanego?


Sprzedaję auto - jak rozmawiać z kupującymi


Skuteczny opis samochodu w ogłoszeniu


Zużycie paliwa w aucie osobowym - technika jazdy