Zużycie paliwa w aucie osobowym


Stosując się do zasad eco drvingu (oszczędna jazda samochodem) możesz ograniczyć wydatki związane z tankowaniem o 10 - 30 %!

Jedyne co musisz zrobić to zmodyfikować pewne przyzwyczajenia oraz sprawdzić stan techniczny auta pod pewnymi względami. Podeślij znajomym link do tego artykułu i zachęć ich do oszczędności!

Przy założeniu, że przejeżdżasz 10000 km rocznie daje to oszczędność nawet 1000 złotych (przy średnim spalaniu 7 litrów na 100km oraz cenie paliwa 5,5 zł).

 

Zużycie paliwa w autach osobowych w tych samych modelach jest nierównomierne, na co składa się kilka czynników. Większość z nas posiada auta używane, które przejechały sporo kilometrów, dlatego istnieje ryzyko, że stan poszczególnych podzespołów może powodować nadmierne spalanie paliwa. Dodatkowo każdy kierowca posiada swoje przyzwyczajenia w prowadzeniu auta, które przenosi na kolejne posiadane samochody, które charakteryzują się innymi właściwościami. Wreszcie same auta w ostatnich latach zmieniły się bardzo mocno - przypomnijmy sobie na jakich autach uczyliśmy się jeździć, a jakimi teraz jeździmy. Warto sprawdzić czy używamy nasze auta w optymalny sposób – oszczędności mogą być zaskakujące. 

Warto wspomnieć, że oszczędzając paliwo dbamy tym samym o środowisko naturalne. Poniżej znajdziesz opisane możliwości zmniejszenia zużycia paliwa podzielone na trzy grupy:

 

 uzywane-auto-swiece-zapłonowe.jpgtechnika-jazdy-samochodem-oszczednosc-paliwa.jpgbagaznik-na-samochod.jpg.jpg

Poleć znajomym i pozwól im zaoszczędzić sporo pieniędzy.

 

Gdzie najlepiej kupić samochód


Kupię samochód - selekcja ogłoszeń


Sprzedaż auta - spotkanie z klientem


Sprzedaż auta - zdjęcia w ogłoszeniu


Zużycie paliwa w aucie osobowym - stan techniczny