Samochód miejski


Samochód miejski powinien charakteryzować się świetnymi możliwościami w poruszaniu się po zatłoczonych miastach, dlatego wszystkie posiadają wspólną cechę, którą są niewielkie rozmiary. Dodatkowymi zaletami pojazdów miejskich są niskie koszty użytkowania, mniejszy komfort podróżowania oraz brak sportowego zacięcia.

Niewielkie rozmiary

Im mniejsze auto tym łatwiej jest się poruszać w korkach, parkować na zatłoczonych parkingach oraz manewrować po wąskich uliczkach starych miast oraz sklepów wielkopowierzchniowych. 

Niskie spalanie

Autami miejskimi bardzo często przemieszczamy się na niewielkie odległości, w korkach mijając wiele świateł oraz skrzyżowań. W takich warunkach spalanie wzrasta, dlatego mały ekonomiczny silnik jest wskazany. Z dostępnych silników mamy do wyboru jednostki, których pojemność  z reguły nie przekracza 1.4 litra pojemności. W przyszłości zapewne auta elektryczne zmienią ten segment, ale na razie koszty zakupu oraz eksploatacji są wysokie, dlatego nie stały się popularne. 

Wyposażenie auta miejskiego

Z uwagi na fakt, że takimi pojazdami zazwyczaj nie przemierzamy wielkich odległości, a co za tym idzie nie spędzamy w nim większej ilości czasu wyposażenie w nich nie jest zbyt bogate. Ma to wpływ na ich ceny, które są niższe od samochodów w pozostałych segmentach. 

W środku ilość miejsca jest niewielka co zmniejsza komfort podróżowania oraz utrudnia spakowanie się na wakacje z całą rodziną.

 

 

Skuteczny opis samochodu w ogłoszeniu


Sprzedaż auta - wizyta u mechanika i na komisariacie


Sprzedaż auta - negocjacje


Jakie auto kupić?


Jak sprawdzić stan prawny auta?