Sprzedaż auta - zdjęcia w ogłoszeniu


Dobrze wykonane zdjęcia są nieodzownym elementem oodpowiednio zredagowanego ogłoszenia motoryzacyjnego. Oferta sprzedaży, które nie zawierają zdjęć albo zawierają takie, na których nie widać najistotniejszych elementów auta nie cieszą się popularnością wśród kupujących.

Poniżej znajdziesz wskazówki jak wykonać odpowiednie zdjęcia, które zachęcą kupujących w wyniku czego szybciej sprzedasz swój samochód. Fotografie załączone w ogłoszeniu powinny być wykonane krótko przed sprzedażą. Dodawanie zdjęć wykonanych rok temu jest niewskazane, gdyż nie przedstawiają aktualnego stanu auta.

 • Aparat fotograficzny

Obecnie nawet najtańsze aparaty wykonują dobre zdjęcia. Do tej czynności może ci posłużyć również aparat wbudowany w telefonie. Przed przystapieniem do tej czynności sprawdz jakiej jakości zdjęcia robi aparat.

Zwróćmy szczególną uwagę, aby zdjęcia były odpowiednio ostre oraz skadrowane – na jednym zdjęciu przedstaw jeden element auta. Pamiętaj, że nie jesteś ograniczony ilością zdjęć. Jeśli, któreś ze zdjęć wyszło rozmazane wykonaj fotografię jeszcze raz.

Przed przystąpieniem do wykonywania fotografii samochód musi być wcześniej przygotowany. Co należy zrobić w ramach przygotowania samochodu do sprzedaży opisaliśmy w poprzednim artykule. W momencie kiedy auto jest gotowe możesz się zabrać do wykonywania zdjęć. 

 • Miejsce wykonania zdjęć

Kiedy auto jest gotowe wystarczy wybrać odpowiednie miejsce do wykonania zdjęć. Wybierz takie, aby dookoła auta nie było zbędnych przedmiotów - uwaga oglądających ma być skupiona na samochodzie. Podłoże powinno nie być szpetne, znajdź miejsce z trawnikiem albo czystym podjazdem. Dookoła auta powinna być wolna przestrzeń, tak abyś mógł wykonywać zdjęcia bez przeszkód. Zaparkuj auto w takim miejscu, aby całe auto było oświetlone przez światło dzienne bez cieni rzucanych przez drzewa albo budynki. Na zdjęciach w miarę możliwości nie powinno się odbijąć słońce.

 • Pogoda

Idealnie będzie jeśli zdjęcia będziemy wykonywać w słoneczny dzień. Zdjęcia będą odpowiednio doświetlone i ogólne wrażenie będzie lepsze. Odradzamy wykonywanie zdjęć wozu w momencie kiedy auto jest mokre oraz po zmroku.

 • Co fotografujemy

Kupujący chce zobaczyć jak najwięcej przed wykonaniem telefonu do ciebie i umówieniem się na oglądanie. Zadbaj o to, aby jego ciekawość została zaspokojona w możliwie największym stopniu. Zdjęcia muszą obejmować:

 1. zdjęcia karoserii auta – wszystkie rogi auta oraz boki, front i tył, koła wraz z widocznym bieżnikiem, nadkola, lusterka, numer VIN – pod przednią szybą w rogu od strony kierowcy,
 2. zdjęcia wewnątrz auta - tablica rozdzielcza, drążek zmiany biegów, fotele przednie oraz tylne, chodniczki, lusterko, stan licznika,
 3. bagażnik – zawartość bagażnika, która zostanie po sprzedaży – koło zapasowe, lewarek, klucz do kół, trójkąt ….
 4. pod maską – silnik, akumulator oraz wszystkie wymienione elementy,
 5. dokumenty, książka serwisowa, rachunki za wykonane naprawy, kluczyki.
 • Defekty samochodu

Jeśli auto ma jakieś wady przykładowo zadrapania opisz je oraz zrób dokładne fotografie.

Dobrze jest wykonać podwójne zdjęcia każdego elementu, co pozwoli na wybranie lepszej fotografii.

 • Główne zdjęcie w ogłoszeniu

Zalecamy, aby był na nim przestawiony cały samochód. Zdjęcie powinno być ostre oraz dobrze doświetlone w ładnym otoczeniu. Na jego podstawie kupujący kliknie w ogłoszenie i zapozna się ze szczegółami oferty albo nie.

 • Format zdjęcia

Najlepiej, aby był to format JPG/ JPEG. Portal niekrecone.pl automatycznie skaluje zdjęcia, dlatego możesz wgrywać zdjęcia o dowolnych rozmiarach.

 

Wszelkie modyfikacje zdjęć w programach graficznych mogą spowodować usunięcie ogłoszenia z portalu, gdyż sprawia to, że kupujący ma nieprawdziwy obraz oferowanego samochodu. Na zdjęciach nie powinny się znajdować osoby, gdyż będą rozpraszać oglądających. Zgraj wszystkie zdjęcia do jednego folderu. Jeśli nie chcesz dodać wszystkich do ogłoszenia możesz napisać, że możesz dosłać więcej zdjęć wybranego elementu osobom zainteresowanym.

Co to jest ogłoszenie Niekręcone ?


Promuj swoje ogłoszenie


Skuteczny opis samochodu w ogłoszeniu


Sprzedaż auta - gdzie się ogłaszać


Sprzedaż auta - jazda próbna