Umowa kupna sprzedaży samochodu używanego

Samochody niekręcone mają umowę gotową do pobrania, skorzystaj z niej!


  • Umowa kupna sprzedaży

Jeśli kupujesz auto ze statusem „niekręcone” to umowę kupna sprzedaży możesz wygenerować klikając w przycisk „zobacz umowę” w ogłoszeniu. Jeśli chcesz kupić samochód bez takiego statusu poproś właściciela, aby wypełnił resztę informacji w ogłoszeniu oraz zgodził się na podpisania umowy kupna sprzedaży, która zawiera wszystkie informację z ogłoszenia. Taki wzór umowy zabezpieczy w większym stopniu twoje interesy.

  • Sprzedaż auta – wzór umowy kupna sprzedaży

W trakcie negocjacji warto ustalić co będzie zawierała umowa kupna sprzedaży oraz co otrzyma nowy właściciel w ramach zakupu. Teraz należy przygotować umowy.

  • Formalne wymagania

Umowa kupna sprzedaży musi być zawarta w formie pisemnej, każda ze stron dostaje identyczne kopie podpisane przez obie strony.

  • Co musi zawierać umowa kupna sprzedaży

W dokumencie muszą być wpisane dane sprzedawcy oraz kupującego tj. imię, nazwisko, adres zameldowania, NIP, PESEL, seria i numer dowodu tożsamości, kto wydał dokument oraz własnoręczne podpisy obu stron. W umowie muszę być wpisane data oraz miejsce zawarcie transakcji. Niezbędne są również dane przedmiotu sprzedaży tj. marki, model, numer nadwozia, rok produkcji oraz cenę.

 

Zachęcamy kupujących do zawierania umów kupna sprzedaży, które zawierają wszystkie informacje z ogłoszenia. Zabezpieczy cię to przed sytuacją, że w ogłoszeniu będą wymienione pewne informacje, które mogą nie mieć pokrycia z rzeczywistością. Jeśli nie będzie ich w umowie wtedy bardzo trudno jest dochodzić swoich praw, natomiast jeśli będzie to zawarte w umowie twoje szanse są znacznie większe.

  • Jak bezpiecznie zapłacić za samochód używany?

Warto przedyskutować w jakiej formie zostanie uregulowana płatność. Jeśli jest to większa kwota bezpieczniej będzie jeśli kupujący wpłaci w banku ustaloną kwotę na twój rachunek.

 

Przed podpisaniem umowy kupna sprzedaży warto sprawdzić czy na aucie nie ciążą zastawy oraz czy auto nie jest kradzione.

Co to jest ogłoszenie Niekręcone ?


Jak ustalić stan techniczny samochodu używanego?


Sprzedaż auta - jazda próbna


Sprzedaż auta - negocjacje


Ogłoszenia motoryzacyjne - jak znaleźć odpowiednie