Sprzedaż auta - spotkanie z klientem


Spotkanie z osobą zainteresowaną kupnem sprzedaży może potoczyć się bardzo różnie, dlatego że nic o niej nie wiemy. Poniżej znajdują się ogólne porady, o których warto pamiętać w trakcie spotkanie. 

Kupujący powinien mieć wystarczającą ilość czasu na obejrzenie auta i sprawdzenie wszystkiego. Jeśli widzimy, że osoba ta jest poważnie zainteresowana umożliwmy jej ponowne obejrzenie samochodu. 
Stwórz atmosferę, która będzie przyjazna dla kupującego, odpowiadaj szczerze i wyczerpująco na pytania zgodnie z twoją najlepszą wiedzą.

Sprzedaż i kupno samochodu jest proste jeśli się trafi na odpowiednią osobę. Jeśli potencjalny kupiec budzi twoje wątpliwości nie musisz godzić się na jazdę próbną, pokazywanie czy na samą sprzedaż. Jest to szczególnie ważne w momencie jazdy próbnej, gdyż w tym momencie musimy zaufać obcej osobie. Kupiec również musi zadbąć o nasz komfort, dlatego nie zgadzaj się na rzeczy, które ci nie odpowiadają.

Pokazywanie auta nie musi się odbywać przy twoim domu, jeśli taka sytuacja jest dla ciebie niekomfortowa możesz umówić się w dogodnym dla ciebie miejscu. Wybierz odpowiednie miejsce do rodzaju samochodu jaki sprzedajesz. Uniwersalnym rozwiązaniem jest parking przed centrum handlowym, ale może to być inne miejsce, które będzie stwarzało komfortowe warunki dla obu stron.

Jeśli z jakiegoś powodu nie czujesz się wystarczająco komfortowo, aby pokazywać samochód samemu możesz poprosić kogoś bliskiego, aby był wtedy z tobą. Pamiętaj jednak, że to ty sprzedajesz auto i ty masz najlepszą wiedzę na temat auta, dlatego Twoja obecność jest konieczna. 

  • Czego unikać w trakcie spotkania

Nigdy nie zostawiaj osoby oglądającej z kluczykami, dokumentami oraz samochodem samej albo kiedy siedzi za kierownicą z włączonym silnikiem a ty jesteś poza autem. Zaufanie powinno być ograniczone, dlatego zadbajmy o to, aby nie była to dogodna sytuacja do kradzieży auta.

Nawet jeśli bardzo ci zależy na sprzedaży auta nie próbuj tego robić na siłę. Po pierwsze kupujący będzie podejrzewał, że coś jest nie tak z tym autem. Po drugie nie stworzysz przyjemnej atmosfery do oglądania samochodu. Pamiętaj, że większość z nas unika sytuacji kiedy " ktoś nam coś sprzedaje" raczej wolimy sytuację kiedy " sami coś kupujemy".

  • Trudne pytania dotyczące auta

Przygotuj się na trudne pytania typu „ Co jest nie tak z tym autem?

Jeśli takie pytanie padnie z ust kupującego zaproponuj mu wizytę u mechanika albo aby dokładniej obejrzał auto. Jeśli auto ma pewne usterki warto o tym poinformować od samego początku w ogłoszeniu.

  • Kupujący ocenia auto i ...... Ciebie

Czy tego chcesz czy nie jesteśmy oceniani po wyglądzie. Kupujący chce kupić samochód zadbany od uczciwej osoby, dlatego warto zadbać o ogólny wizerunek oferty. Używałeś to auto przez ostatnie kilka lat, dlatego to kim jesteś jest ważne dla kupującego.

Umowa kupna sprzedaży samochodu używanego


Sprzedaż auta - obowiązki po sprzedaży


Promuj swoje ogłoszenie


Sprzedaję auto - jak rozmawiać z kupującymi


Sprzedaż auta - jazda próbna