Sprzedaję auto - jak rozmawiać z kupującymi


Jeśli sprzedajesz używane auto, które jest popularne licz się z tym, że możesz odbierać liczne telefony z zapytaniami. Większość pytań będzie się powtarzać, dlatego wpisz jak najwięcej szczegółów o aucie w ogłoszeniu. Po każdym telefonie i nowych pytaniach na temat samochodu możesz zalogować się do panelu i edytować ogłoszenie. Wykorzystaj tą możliwość, aby dodawać brakujące informacje na temat twojego wozu.

  • Odpowiedzi na pytania

Podczas rozmowy telefonicznej możesz być pytany o wiele szczegółów, dlatego warto sobie wypisać te informacje i mieć je stale pod ręką.

Każda osoba, która zadzwoni jest potencjalnym kupcem, dlatego warto udzielać wszystkim wyczerpujących odpowiedzi. Szczere odpowiedzi będą zachęcające co spowoduje, że szybciej sprzedasz samochód.

 

  • Termin spotkania

Staraj się umawiać na możliwie bliskie terminy, tak aby jak najszybciej sprzedać auto. Jeśli znajdziesz kupca na auto przed innymi spotkaniami będziesz musiał odwołać pozostałe spotkania, co będzie czasochłonne. Nie umawiaj się na „przyszły tydzień” tylko na konkretny dzień oraz godzinę. Spisuj wszystkie spotkania w jednym miejscu z danymi kontaktowymi do osoby zainteresowanej.

  • Miejsce spotkania

Samochód możesz pokazywać w domu albo w innym miejscu, ale pamiętaj by zabrać ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty do sfinalizowania transakcji. Zadbaj o to, aby kupujący mógł znaleźć miejsce spotkania bez kłopotów. Zmniejszysz w ten sposób szanse, że będziesz musiał na kogoś czekać.

 

Wycena samochodu


Promuj swoje ogłoszenie


Sprzedaż auta - spotkanie z klientem


Sprzedaż auta - jazda próbna


Sprzedaż auta - negocjacje