Przygotowanie auta przed sprzedażą


Auto na sprzedaż powinno wyglądać tak, abyśmy sami chcieli je kupić. Dołóżmy wszelkich starań, aby auto robiło dobre wrażenie co skróci czas poszukiwania kupca oraz może zwiększyć cenę. Faktem jest, że większość z nas kupują oczami, dlatego zadbaj o wygląd auta

 

Wnętrze auta

  • Usuńmy zbędne rzeczy z auta

W pierwszej kolejności opróżnijmy wszystkie popielniczki oraz inne miejsca, gdzie gromadzą się śmieci. Usuńmy z auta wszystkie prywatne rzeczy, których nie będziemy przekazywać kupującemu.

  • Odkurzanie wnętrza auta

Całe auto należy dokładnie odkurzyć nie zapominając o małych zakamarkach. Oceńmy stan tapicerki, która znajduje się na fotelach. Jeśli jest w nie najlepszym stanie należy ja wyprać. Dywaniki należy odkurzyć oraz umyć.

  • Plastikowe elementy wnętrza

Wszystkie plastikowe powierzchnie należy umyć nie zapominając o kratkach nawiewów. Na tak przygotowane powierzchnie możemy nałożyć warstwę substancji na bazie silikonu, która doda blasku wnętrzu.

Szyby w samochodzie

Należy je dokładnie umyć od środka oraz z zewnątrz.

Zapach w aucie

Wszystkie elementy zostały umyte, więc teraz zadbamy o to, aby w aucie przyjemnie pachniało. Wybierzmy jakiś neutralny zapach, gdyż nie wiemy jakie preferencje ma przyszły właściciel i umieśćmy go w nie widocznym miejscu. Polecamy środki uznanych marek, gdyż te tańsze bardzo szybko tracą swoje właściwości.

Przygotowanie auta z zewnątrz

Na samym początku dobrze jest ustalić co dokładnie mają obejmować prace, które wykonamy z naszym autem. Wszystkie niezbędne produkty należy kupić, a dopiero potem zabierać się za upiększanie naszych czterech kółek. Wszystkie poniżej wymienione elementy auta trzeba dokładnie umyć oraz nałożyć na nie środki konserwująco – pielęgnujące.

  • Opony i felgi

Na pewno kupujący zwróci uwagę na stan opon, dlatego nie możemy pominąć tego elementu. Sprawdźmy czy koła są przykręcone na wszystkie śruby. Jeśli do auta dorzucimy lewarek i klucz do śrub poinformujmy o tym kupującego. Sprawdźmy czy stan naszych opon jest zadowalający, w przeciwnym przypadku możemy stracić wiele okazji do sprzedaży.

  • Szyby w samochodzie

Wyczyśćmy je z zewnątrz i wewnątrz oraz upewnijmy się, że ich czystość nie pozostawia wątpliwości. Zadbajmy przy okazji o czystość lusterek.

  • Lakier

Oceńmy jakie zabiegi są konieczne przed sprzedażą. Jeśli stan blach jest zadowalający to wystarczy dokładnie umyć auto. W przypadku jeśli auto w wyniku użytkowania zostało porysowane nałóżmy wosk, który doda blasku naszemu autu. Jeśli mamy do czynienia z korozją zastanówmy się czy nie warto naprawić ubytków. Jeśli to zrobimy kupujący będzie miał o jeden argument mniej do obniżenia ceny.

  • Polerowanie i woskowanie

Te czynności na pewno wpłyną pozytywnie na to jak nasze auto będzie się prezentować. Wybór past do polerowania jest duży, a ich jakość zróżnicowana, dlatego zalecamy o dopytanie w fachowym sklepie o poradę.

Inwestycja w wosk jest nieco większa, ale efekt będzie zadowalający. Podczas wybierania odpowiedniego wosku skonsultuj się z fachowcem i wybierz preparat, który będzie najlepszy do Twojego auta. Jeśli wybierzesz wosk barwiący to upewnij się, że dobrze dobrałeś kolor. Na pewno zdjęcia, które wstawimy do ogłoszenia motoryzacyjnego będą się lepiej prezentować po takim zabiegu.

  • Plastikowe elementy nadwozia

Do dyspozycji mamy specjalne preparaty z domieszką silikonu i olejków natłuszczających tworzywa sztuczne. Przynoszą bardzo dobre efekty przy niewielkim nakładzie pracy. Efekt będzie odpowiedni jeśli nałożymy preparat na wszystkie plastikowe elementy nadwozia, nie zapomnijmy zatem o zderzakach, listwach oraz uszczelkach.

  • Nadkola i chlapacze

Sprawdzając bieżnik na oponach kupujący będzie mógł zapoznać się z nadkolami oraz chlapaczami. Warto wyczyścić te części auta i nadać im odpowiedni wygląd za pomocą preparaty do plastików.

Pod maską samochodu

Wygląd silnika powinien odpowiadać jego wiekowi. Nadmierne czyszczenie jednostki napędowej będzie budziło podejrzenia. Warto wyczyścić maskę od spodu, szczególnie w miejscach, które się dotyka podczas otwierania i zamykania maski.

  • Drobne naprawy / uzupełniania płynów

Nasze auto szybko straci w oczach kupującego jeśli podczas oglądania okaże się, że jakiś kierunkowskaz nie działa. Sprawdź czy działają wszystkie żarówki oraz bezpieczniki. Zadbajmy o odpowiedni poziom płynów eksploatacyjnych.

Samochód należy sprzedawać w pełni sprawny, dlatego należy sprawdzić czy nie palą się jakieś kontrolki informujące o usterce.

Umowa kupna sprzedaży samochodu używanego


Sprzedaż auta - gdzie się ogłaszać


Sprzedaż auta - spotkanie z klientem


Sprzedaż auta - jazda próbna


Sprzedaż auta - negocjacje