Skuteczny opis samochodu w ogłoszeniu


Opis samochodu, który sprzedajesz powinien być tak obszerny jak to tylko możliwe. Im więcej szczegółów w ogłoszeniu tym jakość ogłoszenia wzrasta oraz ilość pytań na jakie będziesz musiał odpowiadać przez telefon będzie mniejsza. Duża ilość informacji zawartym w ogłoszeniu wyeliminuje wielu potencjalnych kupców, więc nie będziesz tracić czasu na niepotrzebne spotkania.

Wypełniając darmowe ogłoszenie w portalu Niekręcone automatycznie odpowiesz na większość pytań dotyczących modelu auta oraz jego wyposażenia. Im więcej informacji będzie w ogłoszeniu tym taniej będziesz mógł wypromować swoje ogłoszenie.

Opis samochodu powinien mieć pewien porządek, dlatego dobrze jest przygotować sobie listę rzeczy, które będziemy chcieli opisać. Jeśli zaczynasz pisać o spalaniu albo o wymianie silnika, która miała miejsce w aucie napiszmy wszystko na ten temat, a następnie przejdźmy do kolejnego punktu.

Opisz dlaczego chcesz sprzedać auto oraz ilu właścicieli samochód miał w Polsce oraz łącznie.

Na początku ogłoszenia napisz jak długo użytkujesz to auto i ile kilometrów nim przejechałeś. Będzie to miało fundamentalne znaczenie na wszystkie kolejne informacje, które przeczyta osoba zainteresowana.

Cena samochodu

Napisz czy cena jest ostateczna albo, że jesteś otwarty na negocjacje. Dodatkowo możesz opisać jak bardzo ci zależy na sprzedaży co wskaże na jaki upust ceny może liczyć kupujący.

Przebieg

Jest to kluczowa informacja dla kupujących ze względu na ocenę stanu technicznego. Jeśli jesteś pierwszym właścicielem to masz pewność co do przebiegu auta. Jeśli jesteś drugim albo kolejnym użytkownikiem napisz:

 

  • jaki jest stan licznika,
  • czy masz jakieś podejrzenia, że poprzedni właściciel zrobił korektę licznika,
  • ile kilometrów przejechałeś autem w jakim czasie.

Spalanie

W opisie należy uwzględnić spalanie auta w mieście, na trasie oraz w cyklu mieszanym. Najlepiej jest wykonać testy przed sprzedażą i podać dokładne liczby.

Usterki

Opisz wszystkie naprawy w porządku chronologicznym. Zacznij od napraw jakie dokonali poprzedni właściciele. Zaznacz czy masz jakieś dokumenty potwierdzające te fakty. Następnie wypisz co zostało wymienione w czasie kiedy używałeś auto. Im dokładniejszy opis tym lepiej, zaznacz w jaki sposób możesz udokumentować naprawy. To jak dbałeś o dokumentację związaną z autem ma ścisły związek z tym jak dbałeś o auto, które sprzedajesz. Jeśli to możliwe to dołącz dokumentację zdjęciową naprawionych elementów.

Dodatkowe wyposażenie

Jeśli Twoje auto posiada niestandardowe wyposażenie bądź chcesz do auta dołączyć dodatkowe akcesoria napisz o tym.

Wypadki, stłuczki, kolizje ...

Ten element jest najważniejszy z punktu widzenia bezpieczeństwa dla przyszłego właściciela. Wszyscy chcemy jeździć bezpiecznymi autami, dlatego ten punkt należy opisać bardzo dokładnie.

 

Napisz czy uczestniczyłeś w jakiś kolizjach oraz co wiesz na temat ewentualnych wypadków poprzednich właścicieli. Jeśli Ty lub poprzedni właściciel miał jeden lub więcej różnego rodzaju kolizji napisz o tym możliwie najdokładniej. Wielu kupujących na pewno doceni auentyczne ogłoszenie.  

Podsumowanie stanu technicznego auta

Napisz kilka słów od siebie jak ci się jeździło tym autem. Napisz co Twoim zdaniem należy wymienić w najbliższym czasie, a na co zwrócić uwagę.

W momencie kiedy zakończysz pisanie ogłoszenia podeślij link z ogłoszeniem do znajomego i poproś go, aby je przeczytał. Następnie zapytaj jak je ocenia, czy czegoś w nim brakuje oraz czy wszystko jest dla niego zrozumiałe.

Sprzedaż auta - obowiązki po sprzedaży


Co to jest ogłoszenie Niekręcone ?


Promuj swoje ogłoszenie


Sprzedaję auto - jak rozmawiać z kupującymi


Sprzedaż auta - wizyta u mechanika i na komisariacie