Sprzedaż auta - negocjacje


Negocjacje są kluczowym elementem z punktu widzenia całego procesu. W przypadkach kiedy nam się spieszy ze sprzedażą możemy być nadmiernie skłonni do ustępstw, dlatego warto się do tego przygotować, aby potem nie żałować.

Negocjacje ceny zazwyczaj zaczynają się po jeździe próbnej, ale kupujący może zacząć negocjować cenę wcześniej. Nie daj się zaskoczyć.

Przejrzyj inne ogłoszenia motoryzacyjne, które zawierają podobne samochody. Zwróć uwagę na ogólny stan aut i zobacz jak kształtują się ceny. Pozwoli ci to na uniknięcie sytuacja, że kupujący wmówi ci nieprawdę. Jeśli wyceniłeś swoje auto powyżej albo poniżej średniej rynkowej bądź gotowy, aby to wyjaśnić.

Wyższa cena może być uzasadniona na kilka sposobów. Jeśli w twoim przypadku są to wykonane naprawy najlepiej będzie jak przedstawisz dokumentację w postaci rachunków i faktur.

Minimalna cena za samochód

Ustal sobie minimalną cenę za jaką chcesz sprzedać samochód. Pozwoli ci to na uniknięcie ryzyka, że ulegniesz argumentom drugiej strony. Na tym etapie musisz być przygotowany na wszelkiego rodzaju strategie negocjacyjne jakie kupujący może zastosować. Pamiętaj, że to ty decydujesz i jeśli cena oferowana przez kupującego nie będzie dla ciebie satysfakcjonująca możesz po prostu podziękować za spotkanie.

 

Pewność siebie utwierdzi zainteresowanego, że jesteś pewien swojego auta i może wróci do ciebie następnego dnia.

Twoja wycena może okazać się subiektywna, dlatego warto jest przeanalizować argumenty kupującego. Zawsze możesz zmienić ofertę, aby miała szansę zostać zaakceptowana.

Jeśli po oględzinach kupujący nie chce sfinalizować transakcji nie oznacza to, że nie jest zainteresowany. Może się okazać, że musi się dłużej zastanowić albo się skonsultować.

Przed potwierdzeniem transakcji ustal co będzie zawierała umowa kupna sprzedaży, którą podpiszesz z kupującym. Ustal jakie rzeczy oraz dokumenty zostaną przekazane w ramach zakupu pojazdu.

Wycena samochodu


Umowa kupna sprzedaży samochodu używanego


Promuj swoje ogłoszenie


Sprzedaż auta - gdzie się ogłaszać


Sprzedaż auta - wizyta u mechanika i na komisariacie