Sprzedaż auta - jazda próbna


Jazda próbna jest stałym elementem oglądania auta przed zakupem. W celu uniknięcia nieprzyjemności należy pamiętać o kilku podstawowych rzeczach.

  • Bezpieczeństwo

Możesz odmówić osobie, aby osobiście poprowadziła twoje auto, jeśli twoim zdaniem nie jest godna zaufania. Jeśli jest do dla ciebie komfortowe zaproponuj, że ty poprowadzisz.

Nawet jeśli osoba oglądająca robi dobre wrażenie nie pozwól jej na samodzielną jazdę testową. Może to się zakończyć kradzieżą.

Dobrze jest wiedzieć z kim ma się do czynienia przed pokazywaniem auta. Dowiedz się jak nazywa się osoba oglądająca.

  • Komfort

Ustalcie wcześniej gdzie pojedziecie, aby nie było to kwestią sporu w trakcie jazdy co może spowodować nieprzyjemną sytuację.

Przed oddaniem kluczyków upewnij się, że osoba ta ma ważne prawo jazdy oraz, że w razie kolizji ubezpieczyciel pokryje koszty.

W trakcie przejażdżki zadbaj o to, aby nie jeździć po nie zamieszkałym terenie. Pamiętaj o tym w szczególności jeśli pokazujesz auto po zmroku.

Jeśli proces sprzedaży jest dla ciebie dyskomfortowy zadbaj o to, aby towarzyszyła ci bliska osoba. Może się to okazać szczególnie przydatne w przypadku kobiet.

Jazda próbna może nie być komfortowa dla kupującego, dlatego spróbuj zadbać o wasz komfort. Zaoferuj pomoc i wskazówki jak obsługiwać poszczególne urządzenia w aucie. Osoba oglądająca może z nich skorzystać, ale nie musi. Ważne, aby mogła liczyć na twoją pomoc.

Możesz pierwszy poprowadzić i tłumaczyć co jak działa jeśli masz do czynienia z mniej doświadczonym kierowcą. Potem możecie się zamienić.

  • Dobre wrażenie w trakcie jazdy

Spróbuj wybrać trasę o równej nawierzchni, która pozwoli wam skupić się na aucie, a nie na nierównej powierzchni. Warto znaleźć drogą, która będzie mało zatłoczona, tak abyście nie utknęli w korku.

Zadbaj o to, aby podczas jazdy próbnej w samochodzie nie było kompletu pasażerów oraz dużej ilości bagaży. Sprawi to, że auto zrobi wrażenie ciasnego oraz ociężałego.

W trakcie jazdy możesz na bieżąco rozwiewać wątpliwości na temat auta.

  • Koniec jazdy próbnej

Nie musi to oznaczać końca oglądania i dopytywania. Przygotuj się na kolejne pytania. Im lepiej będziesz odpowiadać na pytania tym mniej argumentów zostawisz w dłoniach kupującego do negocjacji ceny.

 

Umowa kupna sprzedaży samochodu używanego


Co to jest ogłoszenie Niekręcone ?


Skuteczny opis samochodu w ogłoszeniu


Sprzedaż auta - gdzie się ogłaszać


Sprzedaż auta - spotkanie z klientem