Samochód rodzinny


Wielkość auta rodzinnego

W aucie rodzinnym powinni zmieścić się w komfortowych warunkach rodzice, pociechy oraz bagaże całej rodziny. Jeśli spodziewamy się, że nasza rodzina powiększy się do modelu 2+3 to pamiętajmy, aby nasze auto miało możliwość zamontowania 3 fotelików dla dzieci na tylnej kanapie. Jeśli rodzina będzie mniejsza to na tylnej kanapie mamy dodatkowe miejsce na przewożenie bagażu. Pamiętajmy o jego odpowiednim przymocowaniu, ponieważ pasażerowie mogą doznać urazów w wyniku ich przemieszczania podczas hamowania albo kolizji.

Bagażnik

Bagażnik powinien zmieścić wózek dziecięcy, zabawki, rzeczy służące do pielęgnacji dzieci oraz bagaże dorosłych. Na tylnej półce nie należy kłaść jakichkolwiek przedmiotów, gdyż przy gwałtownym hamowaniu przedmioty te polecą na pasażerów. Jeśli będziemy podróżować z dwójką, a tym bardziej z trójką dzieci nasze auto powinno posiadać duży bagażnik. Bardzo duży!

Komfort podróży

Rodzinnymi autami powinno dać się szybko przemieszczać po drogach szybkiego ruchu. Pozwoli to na ograniczenie czasu podróży, co docenią przede wszystkim dzieci.

Bezpieczeństwo

Samochody rodzinne powinny być wyposażone w urządzenia wpływające na bezpieczeństwo podróżnych. Szczególną uwagę należy zwrócić na przeszłość powypadkową auta używanego.

Pojazdy, które brały udział w wypadkach są znacznie mniej bezpieczne, a chodzi przecież o bezpieczeństwo całej rodziny.

Wnętrze

Wnętrze samochodu rodzinnego powinno być przestronne, aby dzieci mogły zająć się w trakcie podróży swoimi zabawami. 

Maluchy, które lubią rysować na pewno docenią blat wysuwany z przednich foteli.

 

Samochody rodzinne do 10000 złoty

 

 auto-rodzinne-open-astra.jpgauto-rodzinne-renault-grand-espace.jpgAuto-rodzinne-Volkswagen-Bora.jpgauto-rodzinne-volkswagen-passat.jpgsamochód-rodzinny-skoda-octavia.jpg

 

Jakie pytanie zadać w autokomisie?


Samochody osobowe


Samochód miejski


Koszty utrzymania auta


Zużycie paliwa w aucie osobowym - technika jazdy