Obowiązkowe wyposażenie samochodu


Podczas codziennego użytkowania samochodu nie zastanawiamy się nad jego wyposażeniem. Warto od czasu do czasu skontrolować co i w jakim stanie jest w pojaździe. Sytuacja taka dotyczy szczególnie osób, które w ostatnim czasie kupiły samochód używany albo takich, które w najbliższym czasie będą sprzedawać samochód i wypełniać ogłoszenie motoryzacyjne, gdzie należy podać inforamcje na temat wyposażenia.

Pamiętajmy, że wszystkie co wozimy w samochodzie ma służyć do zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz Twojego komfortu podczas prowadzenia pojazdu.

Wyposażenie obowiązkowe

Wszystkie auta powinny być zaopatrzone w trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę o pojemności minimum 1 kg (sprawdź termin użycia), apteczkę, kamizelkę odblaskową, lewarek i koło zapasowe. Pamiętajmy o zabraniu wszystkich dokumentów, aby nie spotkała nas przykra niespodzianka.

Wyposażenie dodatkowe

Rękawice ochronne, bezpieczniki oraz zapasowe żarówki również warto mieć przy sobie. W przypadku jeśli wybieramy się poza granicę Polski sprawdźmy co miejscowe przepisy mówią na temat obowiązkowego wyposażenia auta. Dodatkowa ilość spryskiwaczy do szyb może nam poprawić komfort jazdy oraz bezpieczeństwo.

Opona zapasowa w aucie

Zwróćmy uwagę czy kondycja opony zapasowej nie budzi naszych wątpliwości. Pamiętajmy, że w przypadku uszkodzenia opony należy ją jak najszybciej naprawić!

 

Sprawdźmy czy jest ona tej samej wielkości co pozostałe koła i czy rozstaw śrub jest odpowiedni. Upewnij się, że lewarek i klucz do kół spełnią swoje zadanie w odpowiednim momencie. Jeśli Twoje koła mają specjalne blokady przed kradzieżą upewnij się, że na wyposażeniu auta masz klucz, który pozwoli na ich demontaż.

Zbędne wyposażenie samochodu

Warto sprawdzić czy są w aucie rzeczy zbędne. Pozwoli to na zmniejszenie spalania w podróży oraz ułatwi pakowanie. 

Zużycie paliwa w aucie osobowym - stan techniczny


O co pytać przy kupnie samochodu?


Kupię samochód -budżet


Co to jest ogłoszenie Niekręcone ?


Sprzedaję auto - jak rozmawiać z kupującymi