Od kogo warto kupić samochód?


.... od uczciwej dbającej o auto osoby.

Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek jak nie kupić przekręconego samochodu. 

Pierwsza rozmowa

Po rozmowie telefonicznej z właścicielem masz pełniejszy obraz samochodu, który został przedstawiony przez właściciela. Spróbuj nabrać dystansu do tego co usłyszałeś i zastanów się czy wszystkie informacja są spójne.

Wątpliwości

W takiej sytuacji mogą pojawić się wątpliwości, które wynikają z zebranych informacji. Niezależnie co jest dla ciebie  niejasne zawsze możesz zadzwonić do sprzedawcy drugi, a nawet trzeci raz. Oczywiście trzeba zachować umiar w wystawianiu cierpliwości  sprzedającego na próbę, dlatego zadajmy pytania ważne z punktu widzenia decyzji o zakupie auta.

Jak daleko pojechać w celu obejrzenia samochodu

Jeśli szukasz popularnego auta odradzamy dalekie podróże w celu obejrzenia auta. Koszty związane z dojazdami oraz poświęconym czasem mogą zwiększać całkowity koszt zakupu auta. Jeśli szukamy tańszego auta tym bardziej się to nie opłaca.

Jeśli interesujące nas auto znajduje się daleko od naszego miejsca zamieszkania, a chcemy dowiedzieć się w jakim samochód jest stanie możemy skorzystać z firmy zewnętrznej, która zajmuje się sprawdzaniem aut. Taka usługa będzie na pewno tańsza niż przejechanie połowy Polski w celu sprawdzenia auta. Dodatkowym plusem będzie posiadanie profesjonalnego raportu.

Tańszym rozwiązaniem może być poproszenie znajomego lub kogoś z rodziny kto mieszka w okolicach sprzedawcy. Warto poprosić o to osobę, która się zna na autach.

 

Emeryt, kobieta, lekarz .....

Przy wyborze auta NIE należy się kierować płcią, zawodem, wiekiem i innymi podobnymi informacjami aktualnego kierowcy. Ogólnie można stwierdzić, że auta od osób starszych są bardziej zadbane z uwagi na mniejsze przebiegi. Jednak przy kupowaniu konkretnego samochodu nie należy się takimi informacjami kierować.  

Można oczywiście brać je pod uwagę jeśli starsza osoba posiada samochód od 10 lat. Jednak w takim przypadku należy dopytać kto jeszcze korzystał z samochodu. Może się okazać, że starszy Pan korzystał z samochodu w znikomym stopniu, a głównie auto służyło wnukowi do pracy jako taksówkarz. 

 

Samochody osobowe


Sprzedaż auta - zdjęcia w ogłoszeniu


O co pytać przy kupnie samochodu?


Sprzedaję auto - jak rozmawiać z kupującymi


Sprzedaż auta - obowiązki po sprzedaży