Gdzie najlepiej kupić samochód


Gdzie kupić samochód? Wbrew pozorom odpowiedz na to pytanie nie jest prosta. Wybór miejsc, gdzie będziemy szukać odpowiedniego samochodu jest duży, a każda metoda ma swoje wady i zalety.

  • Znajomi

Najlepiej jest popytać znajomych czy nie sprzedają swojego auta albo czy nie wiedzą czy ich znajomi nie mają auta na sprzedaż. Oczywiście mówimy o znajomych, którym można zaufać. Prawdopodobieństwo znalezienia w ten sposób auta wzrasta wraz z ilością modeli aut, które możemy kupić. Dla wielu kupujących w pierwszej kolejności liczy się wiarygodność sprzedawcy oraz wiedza na temat historii auta, a dopiero w następnej kolejności model czy kolor. Niewątpliwym minusem tej metody jest konieczność uzbrojenia się w cierpliwość, ponieważ rotacja auta wśród naszych znajomych nie jest zbyt wielka. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że będziemy znali przeszłość samochodu.

 

Zakup samochodu od osoby nieznanej niesie za sobą konieczność kompleksowego sprawdzenia pojazdu. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że w każdej chwili wiele egzemplarzy każdego modelu jest dostępnych do kupienia.

  • Komisy i portale ogłoszeniowe w internecie

Szukać samochodu możesz w okolicznych komisach albo za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. W obu przypadkach będziesz trafiać na samochody sprzedawane przez zawodowych „handlarzy”. Spośród tej grupy jest wiele osób, które sprowadzają auta w dobrym stanie technicznym i uczciwie je sprzedają. Niestety w tej grupie jest też część osób, która skupuje samochody w złym stanie technicznym, naprawia jest oraz sprzedaje opisując "stan idealny". Są to auta, które uczestniczyły w poważnych wypadkach, zalane przez powódź czy pojazdy, które się paliły.

 

Należy wystrzegać się takich auta z uwagi na usterki jakie będą się pojawiać po kupnie. Niezależnie czy kupujemy samochód od osoby handlującej samochodami czy nie należy go dokładnie sprawdzić. Najlepiej jest dokonać tego w serwisie samochodowym.

 

Jeśli chcesz kupić samochód w komisie pamiętaj, że możesz liczyć na gwarancję oraz na możliwość zostawienia swojego auta w rozliczeniu. W przypadku zakupu w komisie w momencie złożenia reklamacji twoja pozycja będzie korzystniejsza niż w przypadku zakupu od osoby prywatnej.

 

W komisie możemy poprosić o kontakt jeśli pojawi się samochód o interesujących nas wytycznych. W portalu ogłoszeniowym niekrecone.pl można ustawić alert, który będzie wysyłał maila z samochodami, które nas interesują.

 

Nie wszystkie portal internetowe dbają o jakość swoich ogłoszeń, dlatego zalcamy wzmożoną czujność w przypadku jeśli zainteresuje nas ogłoszenie, które nie zawiera numeru VIN, szczegółowych zdjęć, szczegółowego opisu oraz informacji na temat dokumentacji samochodu.

 

Polecamy ogłoszenia ze statustem NIEKRECONE.

Umowa kupna sprzedaży samochodu używanego


Co to jest ogłoszenie Niekręcone ?


Zanim kupisz sprawdź numer VIN !


O co pytać przy kupnie samochodu?


Jak ustalić stan techniczny samochodu używanego?