Kupię samochód -budżet


Chcesz kupić samochód, więc pierwszym krokiem będzie oszacowanie budżetu. Jest to jedna z kilku podstawowych informacji jakie potrzebujesz ustalić, aby zacząć poszukiwania.

 

Samo zapłacenie za auto często ma niewiele wspólnego z całkowitymi kosztami jakie się z tym wiążą. Na pewno będziesz musiał przerejestrować samochód. Licz się z tym, że jeśli kupisz auto bez wymaganego wyposażenia będziesz je musiał dokupić.

 

Niestety może się okazać, że nawet świetnie sprawdzone auto może się zepsuć. Warto zarezerwować pewien budżet na taką okoliczność, abyśmy po kilku tygodniach nie stali się posiadaczami auta, którego nie mamy za co naprawić.

 

Po zakupie auta zaczniesz ponosić koszty, które musisz doliczyć do miesięcznego budżetu takie jak: paliwo, inne eksploatacyjne rzeczywisty, ubezpieczenie i inne. Przy szacowaniu kosztów warto uwzględnić budżet na dojazdy w celu obejrzenia samochodu, tym bardziej jeśli zamierzasz oglądać auta oddalone od ciebie o znaczne odległości. Zwróć uwagę do kiedy jest przegląd. Jeśli będzie się kończył wkrótce po zakupie wkalkuluj w budżecie koszt samego przeglądu oraz dodatkowych napraw.

 

Przy szacowaniu budżetu lepiej być pesymistą niż optymistą.

Zanim kupisz sprawdź numer VIN !


Jakie auto kupić?


Jak ustalić stan techniczny samochodu używanego?


Koszty utrzymania auta


Ogłoszenia motoryzacyjne - jak znaleźć odpowiednie