Jakie pytanie zadać w autokomisie?


Informacje jakie powinniśmy uzyskać w autokomisie są inne niż w przypadku kupna samochodu bezpośrednio od właściciala. 

  • Czy będę mógł oddać samochód w ciągu kilku dni od podpisania umowy?

Kupując samochód w komisie warto zapytać o możliwość zwrócenia auta. Dopytajmy, czy trzeba podawać przyczynę zwrotu! Kupując samochód od firmy zupełnie inaczej wyglądają nasze prawa jako klienta. Mamy oczywiście prawo do zwrotu, ale zasady na których ma się to odbyć nie są jasne. Warto upewnić się, czy we wzorze umowy jest to sprecyzowane.

Jeśli komis oferuje nam finansowanie zakupu, upewnijmy się, że ich oferta jest bardziej konkurencyjna, niż oferta banku. Poproś o wszystkie szczegóły na maila i skonsultuj się z kilkoma bankami porównując oferty.

  • Czy mogę zostawić moje auto w rozliczenie?

Kontaktując się z komisem zapytajmy czy możemy zostawić im swoje stare auto odliczając jego wartość od ceny kupowanego przez nas samochodu.  Taka sytuacja sprawia, że nie musimy wykładać całej sumy w jednym momencie oraz nie potrzebujemy szukać kupca na swoje auto. Poproś o wycenę i porównaj oferty rynkowe! 

  • Przez kogo samochód był użytkowany?

Zazwyczaj auta użytkowane przez doświadczonych kierowców posiadają podzespoły w lepszym stanie. W samochodach młodych kierowców lub w autach służbowych, których właściciele pokonywali wiele kilometrów podzespoły często są mocno zużyte. Im więcej dowiesz się o poprzednich użytkownikach tym lepiej. 

Umowa kupna sprzedaży samochodu używanego


Jakie auto kupić?


O co pytać przy kupnie samochodu?


Jak sprawdzić stan prawny auta?


Koszty utrzymania auta